MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG bioderek dziecka Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG bioderek u dzieci W MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl
USG bioderek dziecka Warszawa
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl

USG bioderek u dzieci Warszawa

USG bioderek wykonuje się u niemowląt. Jest to nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie. W szybki sposób pozwala na zobrazowanie stanu stawu biodrowego oraz okolicznych tkanek miękkich dziecka. Najczęściej badanie to wykonuje się w 6. tygodniu życia dziecka. Przychodnia Ursus zatrudnia doświadczonych specjalistów, którzy stale dbają o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. 

USG bioderek u dzieci – po co wykonuje się USG stawów biodrowych u niemowląt?

USG bioderek u dzieci jest badaniem przesiewowym, którego celem jest wykluczenie nieprawidłowości rozwojowych bioder. Mowa tutaj o dysplazji stawu biodrowego. Kontrolne wykonywane tego badania umożliwia wykluczenie lub potwierdzenie nieprawidłowości oraz wdrożenie szybkiego i odpowiedniego postępowania mającego na celu rehabilitację i leczenie. 

USG stawów biodrowych u dzieci – kiedy wykonać badanie u niemowląt?

Przesiewowe USG stawów biodrowych u dzieci wykonuje się między 6. a 12. tygodniem życia dziecka. Należy pamiętać, aby nie wykonywać go przed ukończeniem 3 tygodnia, gdyż wynik badania może być niemiarodajny. Jeżeli po pierwszym USG lekarz zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości, może zlecić badanie kontrolne, które należy wykonać po upływie 6 tygodni. 

Wskazaniem do przeprowadzenia badania u noworodków jest:

 • brak możliwości poruszania nóżkami przez dziecko, 
 • różnice w długości nóg dziecka,
 • różnice w wyglądzie nóg dziecka, 
 • ograniczenia odwiedzenia. 

Jeżeli pediatra Ursus zauważy wskazane objawy, może skierować dziecko na USG bioderek wcześniej niż przed 6. tygodniem życia. 

USG stawów biodrowych u niemowląt – co wykrywa to badanie?

USG stawów biodrowych u niemowląt to bezpieczne i nieinwazyjne badanie, które pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości w obrębie stawu biodrowego. Badanie to wykonuje się w celu potwierdzenia lub wykluczenia dysplazji stawu biodrowego. 

Dysplazja stawu biodrowego związana jest z niedorozwojem kości i innych elementów stawu biodrowego. Dysplazję stawu biodrowego zalicza się do jednej z najczęstszych wad wrodzonych narządu ruchu. Bardzo ważne jest szybkie podjęcie rehabilitacji. Pozwala to uniknąć zwichnięcia stawu biodrowego, które uniemożliwiłoby dziecku prawidłowe poruszanie się. 

USG bioderek noworodka – jak wygląda badanie?

USG bioderek noworodka rozpoczyna się od nałożenia na skórę dziecka w okolicy bioder specjalnego żelu. Następnie lekarz delikatnie przykłada głowicę aparatu ultrasonograficznego do bioderek dziecka. Emitowanie fal ultradźwiękowych sprawia, że lekarz może zobaczyć obraz na monitorze komputera. Specjalista ocenia stan stawu biodrowego dziecka. 

Badanie to jest bezbolesne dla dziecka i w pełni bezpieczne. 

USG bioderek dziecka – jak przygotować dziecko do badania?

Należy pamiętać, że badania USG najczęściej nie wymagają specjalnego przygotowania się pacjenta. Tego dnia warto wybrać dla dziecka luźną i lekką odzież, które łatwo będzie zdjąć dziecku do badania, a następnie założyć dziecku. 

Do badania należy rozebrać dziecko i położyć je na leżance zgodnie z zaleceniami lekarza. Badanie to trwa do kilkunastu minut.

W naszej przychodni możesz wykonać USG dziecięce takie jak:

Badanie bioder u niemowląt – gdzie wykonać badanie?

Badanie bioder u niemowląt wykonać można w naszej przychodni Ursus. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz wysokiej jakości sprzęt – wszystko po to, aby zapewnić Tobie i Twoim bliskim najlepszą opiekę zdrowotną. 

USG stawów biodrowych u dzieci w wieku szkolnym

U dzieci w wieku szkolnym również można wykonać badanie USG stawu biodrowego. Badanie to wykonuje się, wtedy gdy u dziecka zauważymy niepokojące objawy, które wskazują na nieprawidłowości w obrębie biodra. Są to m.in. sytuację, w których dziecko skarży się na promieniujący ból w okolicy bioder. 

USG bioderek Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, którą gwarantuje doświadczony zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. 

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli.
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
 • Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca  – Rehabilitacja dla dzieci chorych na astmę wczesnodziecięcą, infekcję RSV czy zapalenie oskrzeli.
 • Psychiatra – Psychiatra zajmuje się diagnostyką i terapią chorób psychicznych, leczeniem uzależnień i problemów natury psychiatrycznej.
 • Nefrologia – Nefrolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z nerkami i układem moczowym.
 • Kardiologia – Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i wad wrodzonych serca oraz schorzeń, które są związane są z funkcjonowaniem układu krążenia. 
 • Reumatologia – Reumatolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób reumatycznych stawów.
 • Alergologia dziecięca -Alergolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem chorób alergologicznych. Przeprowadza badania fizykalne, testy alergologiczne.
 • Alergologia – Alergolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które wywołują alergeny.
 • EKG – to metoda diagnostyczna, która przez umieszczenie elektrod na ciele pacjenta pozwala na szybkie wykrycie problemów z sercem.
 • Neurologia – Neurologia zajmuje się leczeniem chorób ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top