MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG jamy brzusznej u dzieci Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG brzucha dziecka W MILMEDICA

 

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl
USG brzucha dziecka Ursus
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl

USG jamy brzusznej u dzieci - gdzie wykonać?

Zastanawiasz się gdzie wykonać USG jamy brzusznej u dzieci? Nasze Przychodnia Ursus zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają o zdrowie Twojego dziecka.  Centrum medyczne Ursus to wykwalifikowani specjaliści, którzy wykonują badanie jakim jest USG jamy brzusznej u dzieci Ursus z największą dokładnością. 

USG dziecięce umożliwia szybką diagnostykę narządów wewnętrznych. Dzięki wykonaniu USG jamy brzusznej u dzieci specjalista może postawić szybką i trafną diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

USG jamy brzusznej u dzieci Ursus - dlaczego postawić na nasze Centrum Medyczne?

Najważniejszą dla nas wartością jest zdrowie oraz dobre samopoczucie pacjenta. Zatrudnieni w naszej placówce specjaliści dbają o zdrowie naszych pacjentów już od najmłodszych dni. To eksperci w swoim fachu, którzy dbają o profesjonalizm świadczonych usług i komfort pacjenta. 

Wizyty oraz badania w naszym Centrum Medycznym Ursus przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze, która nie powoduje u dziecka stresu. 

USG brzuszka - jak przebiega USG jamy brzusznej i nerek u dziecka?

Dzięki badaniu jakim jest USG brzuszka ocenić można stan narządów w jamie brzusznej. Badanie to rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego w celu zebrania niezbędnych informacji. Następnie lekarz prosi dziecko o położenie się na leżance i odsłonięcie brzucha. 

Rozpoczynając USG brzuszka specjalista na głowicę aparatu ultrasonograficznego nakłada specjalny żel, a następnie przykłada ją do skóry brzucha dziecka. Lekarz delikatnie przesuwa głowicę po brzuchu dziecka. Badanie to jest bezbolesne. 

USG brzucha dziecka Warszawa - przygotowanie dziecka do USG brzucha

Aby wykonać USG brzucha dziecka Warszawa w niektórych przypadkach należy dziecko odpowiednio przygotować. Jak przygotować się do USG brzucha dziecka Warszawa?

 • W przypadku dzieci do lat 3 przygotowanie nie jest konieczne.
 • W przypadku dzieci od 3 do 10 lat dziecko (w miarę możliwości) nie powinno oddawać moczu przed badaniem oraz nie spożywać posiłków na co najmniej 2 godziny przed badaniem.
 • w przypadku dzieci powyżej 10 lat dziecko powinno mieć wypełniony pęcherz (spożyć przed badaniem wodę) oraz nie spożywać posiłków na około 4 godziny przed badaniem. 

USG brzucha dla dziecka Warszawa Ursus - wskazania do badania

Zastanawiasz się jakie są wskazania do badania USG brzucha dla dziecka Warszawa Ursus? USG brzuszka jest najczęściej wykonywanym badaniem ultrasonograficznym. USG jamy brzusznej u dzieci najczęściej wykonywane jest, gdy dziecko skarży się na ból brzucha. 

Badanie to wykonywane jest również, gdy lekarz podejrzewa wadę wrodzoną lub nieprawidłowości w rozwoju. Badanie to jest bezbolesne, nieinwazyjne i bezpieczne.

USG jamy brzusznej u niemowląt - jakie narządy można sprawdzić?

Wykonując USG jamy brzusznej u niemowląt można ocenić stan, wielkość i budowę narządów wewnętrznych. USG jamy brzusznej u niemowląt pozwala ocenić m.in. wątrobę, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustkę, śledzionę, nerki, nadnercza, aortę czy pęcherz moczowy. 

USG jamy brzusznej u niemowląt to ważne badanie profilaktyczne. Pozwala ono na sprawne postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. 

Badanie USG jamy brzusznej u dziecka - co można zdiagnozować?

Badanie USG jamy brzusznej u dziecka to ważne badanie diagnostyczne, które pozwala na szybką diagnostykę. Badanie USG jamy brzusznej u dziecka pozwala zdiagnozować m.in.:

 • nieprawidłową wielkość narządów wewnętrznych,
 • zaburzenia przepływu krwi w obrębie narządów,
 • wady układu moczowego, 
 • kamicę nerkową, 
 • zapalenie wyrostka robaczkowego. 

USG nerek u dziecka - czy to bezpieczne?

Należy podkreślić, że USG nerek u dziecka jest bezpiecznym i bezinwazyjnym badaniem. USG nerek u dziecka nie przynosi dziecku dyskomfortu, ani bólu. Lekarz do skóry brzucha dziecka przykłada zwilżoną żelem głowicę, dzięki czemu na ekranie monitora może obejrzeć narządy wewnętrzne dziecka. 

Należy pamiętać, że szybka diagnostyka jest niezwykle ważna w procesie leczenia. 

Inne najczęściej wykonywane badania USG u dzieci to m.in.:

USG nerek u dziecka Ursus - dlaczego warto zgłosić się na badanie?

USG nerek u dziecka Ursus warto wykonywać profilaktycznie, aby sprawdzić czy dziecko rozwija się prawidłowo, a w jego układzie moczowym nie występują żadne nieprawidłowości. W miarę możliwości podczas USG nerek u dziecka Ursus pacjent powinien mieć pełny pęcherz. Profilaktyczne USG dziecięce pozwala na wykrycie chorób we wczesnym stadium. Badanie to warto przeprowadzić nawet u dzieci, które nie skarżą się na ból brzucha. 

USG jamy brzusznej dziecka Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top