MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG węzłów chłonnych Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG węzłów chłonnych W MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

MILMEDICA Centrum Medyczne
USG węzłów chłonnych Warszawa Ursus
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
MILMEDICA Centrum Medyczne

USG węzłów chłonnych - zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Poszukujesz miejsca, w którym wykonasz dokładne badanie jakim jest USG węzłów chłonnych? Przychodnia Ursus to miejsce, w którym możesz wykonać USG węzłów chłonnych Warszawa i inne USG dorośli

Zatrudnieni w naszej placówce specjaliści stawiają zdrowie i dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Nasi pacjenci mają pewność, że ich zdrowie i życie spoczywa w rękach ekspertów.

USG węzłów chłonnych Ursus - wskazania do USG węzłów chłonnych

USG węzłów chłonnych Ursus należy wykonać w przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak:

 • zauważalne i wyczuwalne powiększenie się węzłów chłonnych,
 • występuje tkliwość i bolesność uciskowa, 
 • wokół węzłów chłonnych wystąpiły zmiany dermatologiczne,
 • pod skórą wyczuwalne jest stwardnienie,
 • planowane jest badanie jakim jest biopsja.

USG węzłów chłonnych Warszawa - jak przygotować się do badania USG węzłów chłonnych?

W większości przypadków na badanie jakim jest USG węzłów chłonnych Warszawa  nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent nie musi pozostawać na czczo – o ile nie jest to badanie węzłów chłonnych w okolicy jamy brzusznej. 

Na USG węzłów chłonnych Warszawa warto jest założyć wygodne ubranie, odpowiednie do pogody. Podczas badania lekarz poprosi pacjenta o odsłonięcie badanego obszaru ciała.

Badanie USG węzłów chłonnych Warszawa Ursus - jak przebiega?

Badanie USG węzłów chłonnych Warszawa Ursus przebiega w przyjaznej atmosferze. Badanie USG węzłów chłonnych  zazwyczaj trwa około kilkunastu minut. Badanie zazwyczaj wykonywane jest w pozycji leżącej. 

Lekarz zwilża skórę pacjenta w badanym obszarze oraz głowicę aparatu ultrasonograficznego specjalnym żelem. Następnie delikatnie przykłada głowicę do skóry pacjenta. Na ekranie monitora specjalista widzi kontrolowane struktury w czasie rzeczywistym. 

Najczęściej wykonywanie badania USG dla dorosłych:

USG węzłów chłonnych szyjnych - co pozwala wykryć?

Badanie jakim jest USG węzłów chłonnych szyjnych pozwala ocenić wielkość, lokalizację, kształt, echogeniczność i echostrukturę węzłów.  USG węzłów chłonnych szyjnych pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości. Badanie to pozwala wykryć chorobę nowotworową oraz inne zaburzenia w obrębie tych struktur.

USG obwodowych węzłów chłonnych - rodzaje węzłów chłonnych

USG obwodowych węzłów chłonnych odbywa się w pozycji leżącej. Ze względu na lokalizację, węzły chłonne podzielić można na te leżące pod skórą (obwodowe) oraz głębokie (w obrębie narządów). 

Oprócz USG obwodowych węzłów chłonnych wykonać można również badanie węzłów pachwinowych, węzłów pachowych, czy węzłów szyjnych.

USG węzłów chłonnych Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top