MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Kapilaroskopia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Badania kapilaroskopowe w MILMEDICA

Badanie, jakim jest kapilaroskopia, jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną. Badanie to wykonuje się, aby ocenić mikrokrążenie krwi w obrębie skóry. Przychodnia Ursus zatrudnia doświadczonych specjalistów, którzy wykonują wspomniane badanie. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, mamy pewność, że wyniki badania są wiarygodne. 

Kapilaroskopia badanie Warszawa
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
MILMEDICA Centrum Medyczne

Kapilaroskopia Warszawa – co to za badanie?

Jak już wspomniano kapilaroskopia to badanie, które pozwala ocenić stan naczyń kapilarnych, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości mikrokrążenia. To bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które wykonuje lekarz specjalista. 

Lekarz wykonuje badanie za pomocą nowoczesnego sprzętu, który pozwala na dokładne zobrazowanie naczyń włosowatych – kapilarów. Badanie to najczęściej wykonuje się w obrębie wałów paznokciowych.

Kto wykonuje kapilaroskopię?

Badanie, jakim jest kapilaroskopia wykonywane, jest przez lekarza, który posiada specjalizację reumatologiczną lub innych specjalistów do tego uprawnionych. Badanie to wykonywane jest w specjalistycznych przychodniach takich jak Centrum Medyczne Ursus.

MILMEDICA Centrum Medyczne

Cennik – KAPILAROSKOPIA

Nazwa usługi Cena Specjalizacja Lekarz
Kapilaroskopia (dorośli, dzieci)
300,00
Kapilaroskopia
dr hab. n. med. Piotr Buda

Ile kosztuje badanie kapilaroskopowe?

Średni koszt tego badania kapilaroskopowego wynosi około 300 zł. Ceny badań mogą różnić się między przychodniami.  Cena ta zależna jest m.in. od specjalisty, który wykonuje badanie, jego doświadczenia oraz jakości sprzętu. 

Kapilaroskopia przygotowanie – czego nie robić przed badaniem?

Odpowiednie przygotowanie przed badaniem jest niezwykle ważne. Kapilaroskopia przygotowanie to m.in.:

 • zakaz spożywania kawy, mocnej herbaty oraz napoi energetycznych na co najmniej 4 godziny przed badaniem,
 • zakaz palenia papierosów na co najmniej 4 godziny przed badaniem,
 • zakaz spożywania alkoholu na co najmniej 12 godzin przed badaniem,
 • zakaz wykonywania zabiegów kosmetycznych w obrębie dłoni – takich jak manicure, wycinanie skórek, stosowanie zmywacza itp. na około 2-3 tygodnie przed badaniem,
 • zakaz stosowania kremu do rąk w dniu badania. 

Pamiętaj, aby na badanie zgłosić się około 15 minut przed wyznaczonym czasem. Jeżeli na paznokciach posiadasz lakier hybrydowy, który jest starszy niż 2-3 tygodnie, nie przeszkadza on w wykonaniu badania. 

Sprawdź również:

Kapilaroskopia - interpretacja wyników

Interpretacją wyników badań zajmuje się lekarz specjalista np. Kardiolog Ursus lub w przypadku dzieci – Reumatolog dziecięcy Warszawa. Specjalista dokładnie ocenia przejrzystość skóry, kształt naczyń, ruch krwinek, rozmieszczenie kapilar oraz ewentualne wybroczyny. 

Dla specjalisty niepokojącymi objawami jest zmniejszona liczba kapilar, zniekształcone naczynia, wybroczyny czy megakapilary. Lekarz, który interpretuje wyniki badania, powinien wziąć również pod uwagę wiek pacjenta oraz jego tryb życia.

Kapilaroskopia prywatnie Warszawa – wskazania do badania

Wskazaniem do wykonania tego badania jest diagnostyka chorób reumatycznych takich jak niezróżnicowana choroba tkanki łącznej. Badanie to wykonywane jest również u osób, które posiadają objawy Raynauda. Badanie to wykonuje się również u osób cierpiących na cukrzycę typu II, łuszczycę i schorzenia naczyń obwodowych. 

Kapilaroskopia prywatnie Warszawa to badanie, które można wykonać w naszej przychodni Ursus. Sprawdź dostępne terminy i zapisz się na badanie już dziś!

Kapilaroskopia Ursus i inne specjalizacje w naszym Centrum Medycznym Milmedica

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
 • Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca  – Rehabilitacja dla dzieci chorych na astmę wczesnodziecięcą, infekcję RSV czy zapalenie oskrzeli.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top