MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Badania prenatalne SANCO Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Badanie prenatalne SANCO MILMEDICA

Badanie SANCO to przesiewowe badania prenatalne, które określają ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu. Bardzo ważną informacją jest to, że badanie to jest nieinwazyjne. Należy podkreślić, że test SANCO jest bezpieczny zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Na wynik tego badania czeka się 5 dni roboczych. 

Badania prenatalne SANCO
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
MILMEDICA Centrum Medyczne

Czym jest badanie prenatalne SANCO?

Badania prenatalne określają prawidłowy rozwój płodu oraz określają wystąpienie wad płodu. Taki test to nieinwazyjne badanie prenatalne. Zalecane jest kobietom w ciąży, u których występują czynniki ryzyka urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Badanie to jest całkowicie bezpieczne.

Test SANCO polega na pobraniu próbki krwi z żyły łokciowej matki, w której krąży wolne DNA płodu. Badanie to wykonuje się od 10 tygodnia ciąży.

Centrum medyczne Ursus oferuje profesjonalne badania prenatalne SANCO, zapewniając kompleksową i troskliwą opiekę nad przyszłymi matkami i ich potomstwem.

Ile kosztuje badanie SANCO?

Diagnostyka prenatalna wskazana jest u kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia. Wykonanie omawianego badania nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że za test pacjent musi zapłacić z własnych pieniędzy. 

Koszt tego badania wynosi ponad 2 tysiące złotych. Warto podkreślić, że skuteczność badania jest bardzo wysoka, a samo badanie jest bezpieczne i nieinwazyjne zarówno dla matki jak i dziecka. 

MILMEDICA Centrum Medyczne

Cennik – badania prenatalne SANCO

Nazwa usługi Cena Badanie Pielęgniarka
Test SANCO zakres rozszerzony (całogenomowy)
2100,00
Badania prenatalne SANCO​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska
Test SANCO zakres standardowy
2100,00
Badania prenatalne SANCO​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska
Test SANCO oraz czynnik RhD płodu
2400,00
Badania prenatalne SANCO​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska

Czym różni się test PAPP-A od SANCO?

Zarówno test PAPP-A oraz SANCO to nieinwazyjne badania prenatalne. Testy te różnią się jednak między sobą. Należy podkreślić, że badanie SANCO jest bardzo czułe. Kolejną ważną różnicą między wspomnianymi badaniami jest fakt, iż SANCO bada DNA płodu, zaś test PAPP-A czynniki, które mogą świadczyć o trisomii. 

Należy podkreślić, że badanie prenatalne SANCO charakteryzuje się mniejszą ilością wyników fałszywie pozytywnych. Dodatkowo test posiada o wiele większy zakres badanych chorób.

Sprawdź również:

Kiedy najlepiej zrobić test SANCO?

Zastanawiasz się kiedy najlepiej zrobić testy genetyczne dla ciężarnych? Głównym wskazaniem do wykonania testu jest wiek kobiety. Diagnostyka prenatalna powinna zostać wykonana u kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia. Badanie to powinno zostać wykonane niezależnie od tego czy jest to pierwsze czy kolejne dziecko kobiety.

Testy genetyczne dla ciężarnych powinny zostać wykonane także, gdy kobieta w przeszłości urodziła dziecko z wadą genetyczną, a także, gdy w rodzinie zarówno matki jak i ojca urodziło się dziecko z wadami genetycznymi. Wskazaniem do wykonania badań są również nieprawidłowe wyniki wcześniej wykonanych badań.

Czy badanie SANCO jest wiarygodne?

Diagnostyka prenatalna oparta na teście SANCO jest dokładna i wiarygodna. To innowacyjna metoda, która potrafi określić wystąpienia zaburzeń na ponad 99% dla trisomii 21 – w przypadku testu PAPP-A jest to zaledwie 90%.

Diagnostyka prenatalna stale się rozwija, dzięki czemu wyniki badań są wiarygodne. Należy podkreślić, że omawiane badanie charakteryzuje się niewielką liczbą wyników fałszywych – dzięki temu mniejsza liczba pacjentek, których dzieci są w pełni zdrowe, kierowana jest na dalsze badania. 

Kiedy nie powinno się wykonywać badania SANCO?

Testy genetyczne dla ciężarnych nie powinny być jednak wykonywane w każdym przypadku:

 • Badań tych nie zaleca się wcześniej niż po upływie 10 tygodnia ciąży. 
 • Dodatkowo badanie nie jest wskazane u kobiet, które są w ciąży mnogiej powyżej dwóch płodów.
 • Badania nie zaleca się również, gdy matka jest po przeszczepie szpiku lub transfuzji krwi – do 12 miesięcy po zabiegu. 
 • Przeciwwskazaniem jest również nowotwór złośliwy czy mozaikowatość łożyska, a także nosicielstwo aneuploidii, chimerii, mikrodelecji czy mikroduplikacji.

Dowiedz się więcej:

Badania prenatalne Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

 • Pediatria - Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna - Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia - Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia - Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia - Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca - Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia - Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka - Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne - Diagnostyka umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • Pulmonologia dziecięca - Diagnostyka chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista - Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli.
 • Gastrolog dziecięcy - Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
 • Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca - Rehabilitacja dla dzieci chorych na astmę wczesnodziecięcą, infekcję RSV czy zapalenie oskrzeli.
 • Psychiatria - Psychiatra zajmuje się diagnostyką i terapią chorób psychicznych, leczeniem uzależnień i problemów natury psychiatrycznej.
 • Nefrologia - Nefrolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z nerkami i układem moczowym.
 • Kardiologia - Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i wad wrodzonych serca oraz schorzeń, które są związane są z funkcjonowaniem układu krążenia.
 • Reumatologia dziecięca - Reumatologia dziecięca pozwala na wykrycie chorób reumatycznych w obrębie kości i stawów oraz schorzeń tkanki łącznej u dzieci do ukończenia 18 roku życia.
 • Reumatologia - Reumatolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób reumatycznych stawów.
 • Alergolog dziecięcy - Alergolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem chorób alergologicznych. Przeprowadza badania fizykalne, testy alergologiczne.
 • EKG - to metoda diagnostyczna, która przez umieszczenie elektrod na ciele pacjenta pozwala na szybkie wykrycie problemów z sercem.
 • Neurologia - Neurologia zajmuje się leczeniem chorób ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top