MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Badania prenatalne NIFTY Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Badania prenatalne NIFTY MILMEDICA

Test NIFTY to przesiewowe badania prenatalne, które określają ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu. Bardzo ważną informacją jest to, że badanie to jest nieinwazyjne. Należy podkreślić, że test NIFTY jest bezpieczny zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Na wynik tego badania czeka się 10 dni.

Badania prenatalne NIFTY Ursus
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
MILMEDICA Centrum Medyczne

Czym jest badanie prenatalne NIFTY?

Badania prenatalne określają prawidłowy rozwój płodu oraz określają wystąpienie wad płodu. Taki test to nieinwazyjne badanie prenatalne. Zalecane jest kobietom w ciąży, u których występują czynniki ryzyka urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Badanie to jest całkowicie bezpieczne. Test NIFTY polega na pobraniu próbki krwi z żyły łokciowej matki, w której krąży wolne DNA płodu. Badanie to wykonuje się po 10 tygodniu ciąży.

Centrum medyczne Ursus oferuje profesjonalne badania prenatalne NIFTY, zapewniając kompleksową i troskliwą opiekę nad przyszłymi matkami i ich potomstwem.

Badania prenatalne Warszawa Ursus - kiedy najlepiej zrobić test NIFTY?

Zastanawiasz się kiedy najlepiej zrobić testy genetyczne dla ciężarnych? Głównym wskazaniem do wykonania testu jest wiek kobiety. Diagnostyka prenatalna powinna zostać wykonana u kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia. Badanie to powinno zostać wykonane niezależnie od tego czy jest to pierwsze czy kolejne dziecko kobiety.

Testy genetyczne dla ciężarnych powinny zostać wykonane także, gdy kobieta w przeszłości urodziła dziecko z wadą genetyczną, a także, gdy w rodzinie zarówno matki jak i ojca urodziło się dziecko z wadami genetycznymi. Wskazaniem do wykonania badań są również nieprawidłowe wyniki wcześniej wykonanych badań. 

MILMEDICA Centrum Medyczne

Cennik – badania prenatalne NIFTY

Nazwa usługi Cena Badanie Pielęgniarka
Test NIFTY Pro
2100,00
Badania prenatalne NIFTY​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska
Test NIFTY Plus
1950,00
Badania prenatalne NIFTY​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska
Test NIFTY Standard
1800,00
Badania prenatalne NIFTY​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska
Test NIFTY Basic
1700,00
Badania prenatalne NIFTY​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska
Test NIFTY Twins
1800,00
Badania prenatalne NIFTY​
Bożena Jeromin, Klaudia Karnasiewicz-Cholewińska

Badania prenatalne NIFTY Warszawa Ursus

W Centrum Medycznym Ursus w Warszawie oferujemy badania prenatalne NIFTY. Test NIFTY to innowacyjne badanie genetyczne, które umożliwia wykrycie chromosomalnych aberracji u płodu już na wczesnym etapie ciąży. Dzięki nowoczesnym technologiom i doświadczeniu naszego zespołu, zapewniamy kompleksową opiekę medyczną i wysokie standardy diagnostyczne dla przyszłych rodziców.

Sprawdź również:

Badania prenatalne Ursus prywatnie - ile kosztuje badanie NIFTY PRO?

Diagnostyka prenatalna wskazana jest u kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia. Wykonanie omawianego badania nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że za test pacjent musi zapłacić z własnych pieniędzy. 

Koszt tego badania wynosi około dwóch tysięcy złotych. Warto podkreślić, że skuteczność badania jest bardzo wysoka, a samo badanie jest bezpieczne i nieinwazyjne zarówno dla matki jak i dziecka.

Czym różni się test PAPP-A od NIFTY?

Zarówno test PAPP-A oraz test NIFTY to nieinwazyjne badania prenatalne. Testy te różnią się jednak między sobą. Należy podkreślić, że test NIFTY jest bardzo czuły. Kolejną ważną różnicą między wspomnianymi badaniami jest fakt, iż test NIFTY bada DNA płodu, zaś test PAPP-A czynniki, które mogą świadczyć o trisomii. 

Należy podkreślić, że badanie prenatalne NIFTY charakteryzuje się mniejszą ilością wyników fałszywie pozytywnych. Dodatkowo test posiada o wiele większy zakres badanych chorób – wynosi on aż 94 choroby.

Czy test NIFTY jest wiarygodny?

Diagnostyka prenatalna oparta na teście NIFTY jest dokładna i wiarygodna. To innowacyjna metoda, która potrafi określić wystąpienia zaburzeń na ponad 99% dla trisomii 21 – w przypadku testu PAPP-A jest to zaledwie 90%.

Diagnostyka prenatalna stale się rozwija, dzięki czemu wyniki badań są wiarygodne. Należy podkreślić, że omawiane badanie charakteryzuje się niewielką liczbą wyników fałszywych – dzięki temu mniejsza liczba pacjentek, których dzieci są w pełni zdrowe, kierowana jest na dalsze badania.

Kiedy nie powinno się wykonywać badania NIFTY?

Testy genetyczne dla ciężarnych nie powinny być jednak wykonywane w każdym przypadku:

 • Badań tych nie zaleca się wcześniej niż po upływie 10 tygodnia ciąży. 
 • Dodatkowo badanie nie jest wskazane u kobiet, które są w ciąży mnogiej powyżej dwóch płodów.
 • Badania nie zaleca się również, gdy matka jest po przeszczepie szpiku lub transfuzji krwi – do 12 miesięcy po zabiegu. 
 • Przeciwwskazaniem jest również  nowotwór złośliwy czy mozaikowatość łożyska, a także nosicielstwo aneuploidii, chimerii, mikrodelecji czy mikroduplikacji.

Badania prenatalne Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
 • Reumatologia dziecięca – Diagnostyka chorób reumatycznych w obrębie kości i stawów oraz schorzeń tkanki łącznej.
 • Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca  – Rehabilitacja dla dzieci chorych na astmę wczesnodziecięcą, infekcję RSV czy zapalenie oskrzeli.

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Scroll to Top