MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG dziecięce Warszawa Ursus

 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG DLA DZIECI W MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

USG dziecięce

USG dla dzieci Warszawa - gdzie wykonać?

Poszukujesz miejsca, w którym możesz wykonać USG dla dzieci Warszawa? Badanie to możesz wykonać w naszym Centrum Medycznym. Nasza przychodnia dba o zdrowie swoich pacjentów już od najmłodszych lat. W naszej klinice zatrudniamy specjalistów, dla których zdrowie pacjentów jest priorytetem. 

Dlatego centrum medyczne Ursus oferuje dostęp do badań ultrasonograficznych dla dzieci oraz szeroką ofertę badań USG dla dorosłych. Nasi specjaliści posiadają fachową wiedzę i posługują się sprzętem najwyższej jakości, aby poziom świadczonych usług w naszej przychodni był na najwyższym poziomie.

USG dzieci Ursus - kiedy wykonać badanie?

USG dziecięce to bezinwazyjne badanie. Co ważne USG dzieci  Ursus jest bezbolesne i bezpieczne dla małych pacjentów. Wynik badania ultrasonograficznego pozwala postawić szybką i trafną diagnozę. USG dziecięce wykonuje się w przypadku:

 • podejrzenia wad rozwojowych lub stanów chorobowych narządów wewnętrznych,
 • podejrzenia wady wrodzonej,
 • podejrzenia chorób układu moczowo-płciowego,
 • podejrzenia chorób narządu ruchu,
 • potwierdzenia lub wykluczenia rozpoznania np. w przypadku torbieli,
 • kontroli pacjentów z chorobami przewlekłymi. 

MILMEDICA Centrum Medyczne

Cennik – USG DZIECIĘCE

Nazwa usługi Cena Specjalizacja Lekarz
USG jamy brzusznej (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG tarczycy (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG jąder (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG układu moczowego (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG węzłów chłonnych (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG nerek (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG przewodu pokarmowego (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG szyi (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG tkanek miękkich (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG stawów biodrowych (USG bioderek/USG preluksacyjne) (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik
USG przezciemiączkowe (USG ciemiączka) (dzieci)
220,00
Radiologia
dr n. med. Małgorzata Słowik

USG dziecięce - jak przygotować dziecko do badania USG?

Warto jeszcze raz podkreślić, że USG dla dzieci Ursus jest bezinwazyjne i bezbolesne. W przypadku tego badania, najczęściej dziecko nie wymaga specjalnego przygotowania do przeprowadzenia badania. Szczególnymi przypadkami są USG jamy brzusznej i USG miednicy. 

W przypadku USG jamy brzusznej i USG miednicy dziecko powinno być na czczo jeżeli nie jest to możliwe, dziecko ostatni posiłek powinno zjeść na 4 do 6 godzin przed badaniem. Sprawi to, że zawartość żołądka nie wpłynie na wynik badania.  Dodatkowo  dziecko przed badaniem powinno wypić dużą ilość wody i nie oddawać moczu jeżeli jest to możliwe.

USG dzieci Warszawa Ursus - jak przebiega badanie?

USG dla dzieci Warszawa Ursus przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze. To bezpieczne badanie, które pozwala lekarzowi ocenić stan narządów wewnętrznych w czasie rzeczywistym. USG dziecięce Warszawa polega na przyłożeniu do do skóry głowicy aparatu USG.

Głowica ta pokryta jest specjalnym żelem. Lekarz przesuwa głowicę aparatu po ciele, w miejscu, które ma zostać sprawdzone. Podczas badania USG dzieci Warszawa Ursus ważne jest, aby dziecko leżało nieruchomo. 

USG u dzieci - najczęściej wykonywane badania

Badanie USG dla dziecka - po co je wykonywać?

Badanie USG dla dziecka pozwala na szybką diagnostykę i wdrożenie odpowiedniego leczenia. USG u dzieci wykonywane jest w sytuacji, gdy lekarz podejrzewa wady wrodzone lub uszkodzenie narządów wewnętrznych. 

Doświadczeni specjaliści zatrudnieni w naszej klinice dbają o dobro swoich pacjentów już od najmłodszych lat. Należy pamiętać, że niezwykle ważne jest wykonywanie badań, które umożliwiają postawienie szybkiej i trafnej diagnozy. Centrum Medyczne to odpowiednie miejsce, aby wykonać badanie USG dzieci Ursus u swojego dziecka. 

USG dziecięce Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, którą gwarantuje doświadczony zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. 

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli.
 • Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca  – Rehabilitacja dla dzieci chorych na astmę wczesnodziecięcą, infekcję RSV czy zapalenie oskrzeli.
 • Psychiatra – Psychiatra zajmuje się diagnostyką i terapią chorób psychicznych, leczeniem uzależnień i problemów natury psychiatrycznej.
 • Nefrologia – Nefrolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z nerkami i układem moczowym.
 • Kardiologia – Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i wad wrodzonych serca oraz schorzeń, które są związane są z funkcjonowaniem układu krążenia. 
 • Reumatologia dziecięca – Reumatologia dziecięca pozwala na wykrycie chorób reumatycznych w obrębie kości i stawów oraz schorzeń tkanki łącznej u dzieci do ukończenia 18 roku życia.
 • Reumatologia – Reumatolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób reumatycznych stawów.
 • Alergologia dziecięca -Alergolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem chorób alergologicznych. Przeprowadza badania fizykalne, testy alergologiczne.
 • Alergologia – Alergolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które wywołują alergeny.
 • EKG – to metoda diagnostyczna, która przez umieszczenie elektrod na ciele pacjenta pozwala na szybkie wykrycie problemów z sercem.
 • Neurologia – Neurologia zajmuje się leczeniem chorób ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego.

Jaki lekarz wykonuje badania USG dziecięce?

Specjalistami, którzy w MILMEDICA zajmują się badaniami USG dzieci, są:

MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

artykuły blogowe z zakresu radiologii

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top