MILMEDICA Centrum Medyczne
Czy szczepienie na HPV jest bezpieczne?
Celem szczepienia przeciwko HPV jest profilaktyka i ochrona pacjentów przed wirusem brodawczaka ludzkiego oraz chorobami nowotworowymi. Już na samym początku należy podkreślić, że szczepienia przeciwko HPV są bezpieczne. Zostały one dokładnie przebadane.
Czy szczepić córkę na HPV? – bezpieczeństwo szczepionki HPV
Szczepionka przeciw HPV zalecana jest zarówno chłopcom, jak i dziewczętom. Według wszelkich badań najlepszy wiek na przyjęcie szczepionki przeciwko HPV to 12-13 lat, kiedy to młodzi ludzie nie podjęli jeszcze inicjacji seksualnej. Należy zauważyć, że w krajach, w których stosuje się szczepienia ochronne, zachorowalność kobiet na raka szyjki macicy znacznie spadła.
Działania niepożądane szczepionki HPV – jakie powikłania po szczepieniu na HPV?
W przypadku szczepienia HPV występuje stosunkowo niewiele działań niepożądanych. Możemy wymienić skutki uboczne szczepionki HPV takie jak:
- ból w miejscu podania szczepionki,
- miejscowe zaczerwienienie,
- miejscowy obrzęk,
- zmęczenie,
- ból głowy,
- ból mięśni.
Wymienione objawy zwykle mają charakter łagodny. Zazwyczaj objawy te ustępują samoistnie w przeciągu dnia lub dwóch. Pamiętajmy jednak, aby niepokojące nas objawy skonsultować z lekarzem specjalistą. Przychodnia Ursus każdego dnia dba o zdrowie i życie swoich pacjentów.
Czy istnieje ryzyko szczepionki HPV związane z silnymi reakcjami alergicznymi?
Należy podkreślić, że ryzyko wystąpienia poważnych reakcji alergicznych po szczepieniu przeciwko HPV jest niewielkie.
Czy szczepienie na HPV boli?
Szczepienie HPV Warszawa, jak i inne dostępne w Polsce szczepienia przeciw HPV podawane są domięśniowo. Pacjentowi podczas podania preparatu może towarzyszyć niewielki ból (ukłucie igły). Podanie szczepionki jest bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentów – zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe.
Czy szczepionka HPV jest bezpieczna dla dzieci?
Szczepionka HPV jest bezpieczna dla dzieci i młodzieży powyżej 9 roku życia. Zgodnie z informacjami zawartymi we wskazaniach do szczepienia przeciwko HPV, szczepienie to może zostać zrealizowane u dzieci, które ukończyły 9 lat.
Szczepionka HPV a autyzm – czy szczepionka wpływa na rozwój choroby?
Należy jeszcze raz podkreślić, że szczepienia przeciwko HPV zostały niezwykle skrupulatnie przebadane. Szczepienie to nie wywołuje zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu.
Szczepionka HPV a płodność – czy szczepienie może spowodować bezpłodność pacjenta?
Szczepienia przeciw HPV nie wpływają na płodność kobiet. Co więcej, szczepienie nie powoduje również zwiększenia ryzyka przedwczesnej niewydolności jajników.
Korzyści szczepienia przeciw HPV
Szczepionka ta została dokładnie przebadana, a jej wpływ na organizm stale jest monitorowany. Szczepienie przeciwko HPV ratuje życie wielu kobiet każdego dnia. Ginekolog Ursus, jak i inni specjaliści podkreślają, że zmniejsza ono ryzyko wystąpienia nowotworów szyjki macicy, pochwy, sromu, prącia, odbytu czy brodawek narządów płciowych.
Szczepienie to jest bezpieczne i dobrze tolerowane wśród pacjentów.
Ile lat chroni szczepionka HPV?
Badania wykazały, że szczepienie dzieci i młodzieży w wieku 11-14 lat zapewnia im ochronę na całe życie. Nie wykazano, że należy podawać pacjentom dawkę przypominającą.
MILMEDICA Centrum Medyczne
polecane artykuły
Jak wygląda wizyta u neurologa dziecięcego?
MILMEDICA Centrum Medyczne Wizyta u specjalisty może być stresującym wydarzeniem dla najmłodszych. Co zrobić, aby pomóc przygotować się dziecku na wizytę? Jak wyglądają badania neurologiczne
Kiedy należy udać się do neurologa dziecięcego?
MILMEDICA Centrum Medyczne Zdrowie dzieci to priorytet wszystkich rodziców, jak i lekarzy zatrudnionych w naszej Przychodni. Jakie objawy neurologiczne u dzieci powinny skłonić nas do
Rola badań prenatalnych – dlaczego są tak ważne?
MILMEDICA Centrum Medyczne Coraz częściej przyszli rodzice decydują się na wykonanie badań prenatalnych. Diagnostyka prenatalna Dostarczamy wiedzę na temat rozwoju dziecka w łonie matki. Obecnie
Czym się różni otolaryngolog od laryngologa?
MILMEDICA Centrum Medyczne Wiele osób zastanawia się, czym różnią się otolaryngolog i laryngolog. Otolaryngolog to specjalista, który zajmuje się diagnozą i leczeniem schorzeń jamy ustnej,
Jak przygotować się na wizytę u laryngologa?
MILMEDICA Centrum Medyczne Wiele osób, które po raz pierwszy wybierają się na wizytę u laryngologa, stresuje się i nie wie, jak dobrze przygotować się do
Badanie HPV u mężczyzn – jak wygląda?
MILMEDICA Centrum Medyczne Wirus Brodawczaka Ludzkiego (wirus HPV) jest główną przyczyną występowania raka szyjki macicy u kobiet. Należy jednak wiedzieć, że wirus HPV występuje również