MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Testy NIFTY – czy warto zdecydować się na badania genetyczne w ciąży?

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na badania genetyczne w ciąży? Już na samym początku rozważań musisz wiedzieć, że testy NIFTY są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne zarówno dla matki, jak i dziecka. Aby wykonać test NIFTY, należy pobrać krew od matki. Przychodnia Ursus to miejsce, które dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pacjentów.

Test NIFTY - jak działa?

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie genetyczne płodu. Materiał DNA płodu pozyskiwany jest z krwi żylnej matki. Jest to całkowicie bezpieczne badanie zarówno dla dziecka, jak i matki. Badanie to szczególnie warto wykonać u kobiet w ciąży po 35 roku życia. 

Należy wiedzieć, że test ten już na wczesnym etapie ciąży pozwala wykryć nieprawidłowości. Test NIFTY pro pozwala na wykrycie aż 94 chorób a dodatkowo, pozwala oznaczyć płeć dziecka. NIFTY ile się czeka na wynik? Wynik testu jest do odbioru w ciągu 10 dni i pozwala odpowiednio przygotować się na narodziny dziecka.

Komu zaleca się wykonanie testu NIFTY?

Badania prenatalne Warszawa zaleca się kobietom w ciąży:

 • które ukończyły 35 lat.
 • u których istnieją wskazania do analizy,
 • które chcą sprawdzić stan zdrowia dziecka,
 • które długotrwale leczyły niepłodność,
 • u ojca lub matki wykryto wady genetyczne,
 • wyniki badań w okresie ciąży są niepokojące. 

Test NIFTY - czy warto robić nieinwazyjne badania prenatalne w ciąży?

Wykonywanie nieinwazyjnych badań prenatalnych w ciąży pozwala ustalić płeć dziecka oraz stan jego zdrowia. Testy NIFTY pro pozwalają na wykrycie aż 94 nieprawidłowości. Przeprowadzenie wspomnianych badań pozwala wykryć nieprawidłowości już na wczesnym etapie ciąży. 

Dzięki wykryciu wad już w czasie ciąży można zaplanować postępowanie terapeutyczne, odpowiednie warunki w trakcie porodu oraz kobieta może już w czasie ciąży skorzystać z pomocy psychologicznej. Badania te dają przyszłym rodzicom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. 

Czy badania genetyczne w ciąży mają sens?

Ginekolog Ursus w momencie zauważenia nieprawidłowości może zlecić wykonanie badań genetycznych w ciąży.  Badania prenatalne pozwalają wykryć choroby takie jak:

 • Trisomia 21 – zespół Downa, 
 • zespół Patau,
 • zespół Edwardsa,
 • zespół Turnera,
 • wady układu pokarmowego,
 • rdzeniowy zanik mięśni,
 • i inne.
Badanie prenatalne NIFTY

Które badania prenatalne są najważniejsze?

Badania prenatalne wykonywane są dla dobra dziecka i jego rodziców. Pozwalają one zobrazować stan zdrowia dziecka. Co więcej, badania te pozwalają na wczesne wykrycie nieprawidłowości. 

Jednym z najpopularniejszych badań w trakcie ciąży jest USG Ursus. W niektórych przypadkach zaleca się również wykonanie innych nieinwazyjnych badań genetycznych takich jak test NIFTY. 

Test NIFTY - opinie o badaniu

Kobiety, które przeszły to badanie pozytywnie wypowiadają się na jego temat. Podkreślają szczególnie to, że test ten jest nieinwazyjny, bezpieczny, a na jego wyniki czeka się stosunkowo krótko. Należy podkreślić, że test NIFTY pro wykrywa aż 94 nieprawidłowości już na wczesnym etapie ciąży.

Test NIFTY – czy można sprawdzić płeć dziecka?

Wykonanie testu NIFTY pozwala na sprawdzenie płci dziecka.

Dowiedz się więcej:

MILMEDICA Centrum Medyczne

polecane artykuły

Czym się różni szpital od przychodni?
AKTUALNOŚCI
lek. Milena Osińska

Czym różni się szpital od przychodni?

MILMEDICA Centrum Medyczne Zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy szpitalem a przychodnią? Różnice pomiędzy tymi dwoma placówkami zostały opisane w ustawie o działalności leczniczej. Już

Kontynuuj czytanie
Jak wybrać lub zmienić przychodnię?
AKTUALNOŚCI
lek. Milena Osińska

Jak wybrać lub zmienić przychodnię?

MILMEDICA Centrum Medyczne Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zmienić swoją przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej (POZ.)? Obecne przychodnia przestało spełniać Twoje oczekiwania, zmieniłeś miejsce zamieszkania

Kontynuuj czytanie
Gdzie zrobić bezpieczny prenatalny test NIFTY pro?
GINEKOLOGIA
lek. Milena Osińska

Test NIFTY pro – gdzie zrobić?

MILMEDICA Centrum Medyczne NIFTY pro to bezpieczne i nieinwazyjne badanie prenatalne, które zrobić można w autoryzowanej placówce medycznej oraz w zaciszu domowym. Test NIFTY pro

Kontynuuj czytanie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top