MILMEDICA Centrum Medyczne
Kiedy zgłosić się do laryngologa?
Chrapanie, problemy z zatokami, bóle gardła czy trudności z głosem i słuchem to dolegliwości, które powinny skłonić nas do udania się do specjalisty, jakim jest laryngolog. Badanie u laryngologa jest bezbolesne, a nieleczone objawy wymagające wizyty u laryngologa mogą przybrać ostrzejszą postać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy iść do laryngologa.
Jakie objawy sugerują konieczność wizyty u laryngologa?
Pojawiające się niepokojące dolegliwości zdrowotne sugerują konieczność udania się do specjalisty. Jeżeli zauważysz u siebie lub członka najbliższej rodziny następujące objawy, to znak, że należy zapisać się na wizytę u laryngologa i skonsultować to, co nam dolega. Objawy, które powinny nas zaniepokoić to między innymi:
- Bóle gardła – przewlekłe i nawracające,
- Bóle uszu – przewlekłe i nawracające,
- Problemy z zatokami – zatkany nos, problem z przewlekłym katarem, ból twarzy, uczucie ucisku w zatokach,
- Nawracające infekcje uszu i zatok – Należy skonsultować, czy nie ma nieprawidłowości w budowie anatomicznej,
- Problemy ze słuchem – przewlekły szum, niedosłuch lub uczucie zatkania ucha,
- Przewlekłe zapalenie gardła i trudności z głosem – utrzymująca się chrypka, suchość i pieczenie gardła,
- Trudności z równowagą i zawroty głowy – objawy te mogą świadczyć o nieprawidłowym działaniu błędnika,
- Chrapanie i bezdech senny – Należy sprawdzić, czy nie występuje przerost migdałków lub inne trudności.
Objawy należy skonsultować ze specjalistą, jeżeli utrzymują się dłużej niż okres dwóch tygodni.
Problemy z zatokami – kiedy udać się do specjalisty?
Przewlekły katar, ból głowy, uczucie zatkanego nosa i brak możliwości wyczyszczenia kataru to trudności, które komplikują życie codzienny. Dlatego występujące objawy świadczące o problemach z zatokami, jak najszybciej warto skonsultować z laryngologiem. Nieleczone problemy z zatokami prowadzą do przewlekłego zapalenia zatok.
Przypomnijmy, że do objawów zapalenia zatok zalicza się nawracający katar, bóle głowy, uczucie ucisku w okolicy czoła i policzków, utrudnione oddychanie, zatkany nos, osłabiony węch i smak, a także ból promieniujący do szczęki lub uszu.

Bóle gardła i uszu – kiedy skonsultować się z laryngologiem?
Przewlekle występujący ból gardła i uszu to objawy, które powinny skłonić nas do podjęcia szybkich i konkretnych działań takich jak udanie się na konsultację do laryngologa.
Do specjalisty, należy zgłosić się również wtedy, gdy dziecko posiada trudności z oddychaniem przez nos, ma częste i bolesne infekcje uszu, nawracające bóle gardła i uszu oraz przewlekły katar.
Jak wygląda wizyta u specjalisty?
Wizyta u lekarza, jakim jest laryngolog, rozpoczyna się od zebranie dokładnego wywiadu medycznego, którego celem jest zapoznanie się ze stanem zdrowia pacjenta, przyjmowanymi lekami oraz trybem życia pacjenta. Podczas przeprowadzenia wywiadu lekarz zapyta między innymi o występujące u pacjenta objawy, ich czas trwania oraz przyjmowane leki, a także zapozna się dokładnie z dotychczasową dokumentację medyczną oraz zaplanuje dalsze kroki.
Podczas wizyty laryngologicznej specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań oraz przeprowadzić podstawowe badania w swoim gabinecie. Badania te są bezbolesne i nieinwazyjne i trwają zazwyczaj do kilkunastu minut.
Laryngolog Warszawa sprawdzić może stan błony bębenkowej i przewodu słuchowego, jamy nosowej i zatok, stan migdałków i strun głosowych oraz przeprowadzić test słuchu.
MILMEDICA Centrum Medyczne
polecane artykuły

Gdzie w Warszawie wykonać EEG dla dziecka?
MILMEDICA Centrum Medyczne Marzysz o spokojnym śnie swojego dziecka i wiesz, że jego zdrowie jest najważniejsze. Dlatego zastanawiasz się, gdzie w Warszawie wykonać EEG dla

Neurolog dziecięcy: NFZ czy prywatnie – co wybrać w Warszawie?
MILMEDICA Centrum Medyczne Zmagasz się z wyborem odpowiedniego specjalisty dla swojego dziecka w Warszawie? Pytanie o to, czy wybrać neurologa dziecięcego NFZ, czy prywatnie spędza

Ile kosztuje wizyta u neurologa dziecięcego w Warszawie?
MILMEDICA Centrum Medyczne Potrzebujesz wsparcia dla swojego dziecka i zastanawiasz się, ile kosztuje wizyta u neurologa dziecięcego w Warszawie? To zrozumiałe pytanie, które zadaje sobie

Dobry neurolog dziecięcy w Warszawie – na co zwrócić uwagę?
MILMEDICA Centrum Medyczne Wybór odpowiedniego specjalisty dla Twojego dziecka to jedna z najważniejszych decyzji, przed którymi stajesz jako rodzic. Gdy pojawiają się niepokojące sygnały mogące

Czy Twoje dziecko potrzebuje konsultacji neurologicznej, czy psychologicznej?
MILMEDICA Centrum Medyczne Zauważasz u swojego dziecka niepokojące sygnały i zastanawiasz się, do którego specjalisty się udać? Wybór między konsultacją neurologiczną dzieci a konsultacją psychologiczną

Jak wspierać rozwój dziecka z zaburzeniami neurologicznymi?
MILMEDICA Centrum Medyczne Drogi Rodzicu, diagnoza zaburzeń neurologicznych u dziecka to moment pełen pytań i niepewności. Pamiętaj jednak, że nie jesteś sam. Specjalizujemy się w