MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca Warszawa Ursus

 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
MILMEDICA Centrum Medyczne

MILMEDICA Centrum Medyczne

Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca w MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Przychodnia Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca Ursus

Rehabilitacja oddechowa Ursus - zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Przychodnia Ursus to miejsce, które zatrudnia doświadczonych specjalistów, którzy dbają o zdrowie i dobro pacjentów od najmłodszych lat. Rehabilitacja oddechowa Ursus dla dzieci odbywa się w przyjaznych warunkach, pełnych spokoju i empatii. Dzięki ćwiczeniom, nasi pacjenci czują się lepiej i wracają do zdrowia. 

Przychodnia Ursus gwarantuje kompleksową opiekę medyczną dla całej Twojej rodziny. Znajdziesz u nas oddział rehabilitacji pulmonologicznej oraz pulmonologia dziecięca.

Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca - dla kogo?

Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca jest bardzo ważna w życiu dzieci, które chorują m.in. na astmę wczesnodziecięcą, infekcję RSV czy zapalenie oskrzeli. Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca ma bardzo duży wpływ na dobre funkcjonowanie małych pacjentów. Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca poprawia komfort życia dziecka i całej rodziny. 

Co więcej, rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca zwiększa tolerancję na wysiłek i ogólną wydolność fizyczną. Forma, typ i intensywność rehabilitacji dobierana jest indywidualnie przez specjalistów do potrzeb i możliwości dziecka.  

MILMEDICA Centrum Medyczne

Cennik – REHABILITACJA PULMONOLOGICZNA DZIECIĘCA

Nazwa usługi Cena Specjalizacja Specjalista
Rehabilitacja oddechowa (45 min.)
250,00
Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca
Agata Jurkiewicz
Fizjoterapia zatok (45 min.)
200,00
Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca
Agata Jurkiewicz
Trenażer oddechu PARI O-PEP
200,00
Rehabilitacja pulmonologiczna dziecięca
Agata Jurkiewicz

Ośrodek rehabilitacji pulmonologicznej - zalety ćwiczeń oddechowych

Zalety ćwiczeń oddechowych to m.in. poprawa wydolności fizycznej, większa tolerancja na wysiłek czy poprawa funkcjonowania pacjenta w życiu codziennym jak i szkolnym

Ośrodek rehabilitacji pulmonologicznej oferuje ćwiczenia oddechowe dla dzieci, które polepszają funkcjonowanie dzieci i młodzieży. Ćwiczenia oddechowe należy wdrażać jak najszybciej, pod kontrolą specjalisty. Rehabilitację oddechową dla dzieci należy wdrażać systematycznie i kompleksowo. 

Rehabilitacja oddechowa dla dzieci Warszawa - u kogo jest stosowana?

Rehabilitacja oddechowa dla dzieci Warszawa stosowana jest u dzieci i młodzieży, które cierpią m.in. na:

 • astmę wczesnodziecięcą, 
 • zapalenie oskrzeli,
 • zapalenie płuc,
 • COVID-19,
 • infekcję RSV.

Rehabilitacja oddechowa dla dzieci Warszawa stosowana może być również przy każdej infekcji dróg oddechowych, przy której występuje kaszel oraz wydzielina z dróg oddechowych.

Rehabilitacja po zapaleniu płuc u dzieci - jak wygląda fizjoterapia w chorobach układu oddechowego?

Rehabilitacja po zapaleniu płuc u dzieci jest bardzo ważna, aby dziecko wróciło do pełnej sprawności. Specjalista ustala indywidualny plan leczenia, który zależny jest od wielu czynników. Rehabilitacja po zapaleniu płuc może składać się z elementów takich jak trening fizyczny, ćwiczenia oddechowe, edukacja pacjenta i jego rodziców oraz wsparcie psychologiczne. Każdy trening dopasowany jest do wieku dziecka i jego możliwości. 

Część ćwiczeń wykonywana jest pod nadzorem specjalisty, zaś część ćwiczeń pacjent musi samodzielnie wykonywać w domu, pod okiem rodziców,  każdego dnia.

Fizjoterapia w pulmonologii dziecięcej - wskazania do rehabilitacji oddechowej

Fizjoterapia w pulmnonologii stosowana jest  po przebytych chorobach, które miały duży wpływ na układ oddechowy. Fizjoterapia w pulmonologii pozwala wrócić do prawidłowego funkcjonowania dziecka po przebytym zapaleniu płuc czy COVID-19. 

Rehabilitacja oddechowa w chorobach układu oddechowego pozwala poprawić komfort życia małych pacjentów oraz uniknąć trwałych zmian w układzie oddechowym.

Ćwiczenia oddechowe - na czym polega rehabilitacja oddechowa u dzieci?

Rehabilitacja oddechowa u dzieci oraz u dorosłych dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Niektóre ćwiczenia wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu, zaś inne, dziecko może wykonywać w zaciszu domowym, pod okiem rodziców. 

Ćwiczenia oddechowe mają na celu poprawę funkcjonowania pacjenta oraz polepszenie jego kondycji fizycznej. Ćwiczenia oddechowe stosowane są, aby nie doszło do uszkodzenia i powstania trwałych zmian w układzie oddechowym dziecka.

Rehabilitacja oddechowa w chorobach układu oddechowego u dziecka - ćwiczenia oddechowe a POChP

Rehabilitacja oddechowa w chorobach układu oddechowego poprawia tolerancję wysiłku i zmniejsza objawy choroby, które wpływają na poprawę codziennego funkcjonowania dziecka. Rehabilitacja oddechowa w chorobach układu oddechowego takich jak POChP wpływa pozytywnie na jakość życia pacjenta. Specjalista zaprezentuje odpowiednie ćwiczenia oddechowe dobrane do indywidualnych potrzeb dziecka.

Rehabilitacja pulmonologiczna prywatnie dla dzieci - ćwiczenia oddechowe a COVID-19

Rehabilitacja pulmonologiczna prywatnie dla dzieci dostępna jest dla dzieci, które przebyły COVID-19 lub infekcję dróg oddechowych, której towarzyszy kaszel i wydzieliny z dróg oddechowych lub towarzyszą im inne choroby takie jak astma wczesnodziecięca. Po przebyciu COVID-19 niektórzy pacjenci wymagają stosowania ćwiczeń oddechowych. 

Rehabilitacja oddechowa u dzieci odbywa się po konsultacji u specjalisty z zakresu dziedziny medycyny jaką jest pulmonologia dziecięca.

Oddział rehabilitacji pulmonologicznej prywatnie - ćwiczenia oddechowe a astma wczesnodziecięca

Oddział rehabilitacji pulmonologicznej prywatnie opiekuje się również dziećmi chorującymi na astmę wczesnodziecięca.  Wdrożenie odpowiednich ćwiczeń oddechowych pozwala małym pacjentom na lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym jak i szkolnym oraz poprawę wyników badań

rehabilitacja oddechowa URSUS I INNE SPECJALIZACJE NASZEGO CENTRUM MEDYCZNEGO MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, którą gwarantuje doświadczony zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. 

 • Pediatria - Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna - Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia - Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia - Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia - Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca - Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia - Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka - Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne - Diagnostyka umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • Pulmonologia dziecięca - Diagnostyka chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista - Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli.
 • Gastrolog dziecięcy - Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
 • Psychiatria - Psychiatra zajmuje się diagnostyką i terapią chorób psychicznych, leczeniem uzależnień i problemów natury psychiatrycznej.
 • Nefrologia - Nefrolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z nerkami i układem moczowym.
 • Kardiologia - Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i wad wrodzonych serca oraz schorzeń, które są związane są z funkcjonowaniem układu krążenia.
 • Reumatologia dziecięca - Reumatologia dziecięca pozwala na wykrycie chorób reumatycznych w obrębie kości i stawów oraz schorzeń tkanki łącznej u dzieci do ukończenia 18 roku życia.
 • Reumatologia - Reumatolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób reumatycznych stawów.
 • Alergolog dziecięcy - Alergolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem chorób alergologicznych. Przeprowadza badania fizykalne, testy alergologiczne.
 • EKG - to metoda diagnostyczna, która przez umieszczenie elektrod na ciele pacjenta pozwala na szybkie wykrycie problemów z sercem.
 • Neurologia - Neurologia zajmuje się leczeniem chorób ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego.

Jaki specjalista zajmuje się rehabilitacją pulmonologiczną dla dzieci?

Specjalistami, którzy w MILMEDICA zajmują się rehabilitacją pulmonologiczną dla dzieci, są:

MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

artykuły blogowe z zakresu rehabilitacji pulmonologicznej dziecięcej

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top