MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG przezciemiączkowe W MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl
USG głowy niemowlaka Warszawa Ursus
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl

USG przezciemiączkowe Warszawa - gdzie wykonać badanie?

Zastanawiasz się gdzie wykonać USG przezciemiączkowe Warszawa? Badanie jakim jest USG dziecięce, wykonać możesz w naszym Centrum Medycznym Ursus. USG przezciemiączkowe Warszawa zwane inaczej USG przezciemieniowym wykonywane jest u noworodków i niemowląt. 

Przychodnia Ursus dba o zdrowie naszych pacjentów już od pierwszych dni ich życia. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, która profesjonalnie otacza opieką naszych pacjentów przy wykorzystaniu fachowej wiedzy i najlepszego sprzętu.

Badanie USG przezciemiączkowe Ursus - kiedy je wykonać?

Badanie USG przezciemiączkowe Ursus należy wykonać m.in. wtedy, gdy:

 • dziecko jest wcześniakiem,
 • matka chorowała na cukrzycę ciążową,
 • dziecko otrzymało niską ilość punktów w skali Apgar,
 • dziecko ma obniżone napięcie mięśniowe,
 • dziecko posiada wady wrodzone lub lekarz chce je wykluczyć,
 • wynik badania neurologicznego jest nieprawidłowy.

USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus - jak przygotować dziecko do USG przezciemiączkowego?

Należy podkreślić, że USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus nie wymaga specjalnego przygotowywania dziecka do badania. Ważne jest jednak, aby dziecko było nakarmione przed wizytą. Sprawi to, że mały pacjent będzie spokojniejszy. 

Należy pamiętać również o tym, aby zapewnić dziecku komfort. Dziecko powinno być ubrane adekwatnie do pogody oraz mieć czystą pieluchę. Kojący dotyk rodzica korzystnie wpływa na dziecko. Dodatkowo można zabrać ze sobą ulubiony koc, zabawkę lub pieluchę dziecka. Wszystko to pozytywnie wpłynie na samopoczucie dziecka podczas badanie jakim jest USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus. 

USG przezciemieniowe - jak przebiega USG przezciemiączkowe?

USG przezciemieniowe polega na przesuwaniu głowicy aparatu ultrasonograficznego po główce noworodka. Należy podkreślić, że badanie to jest bezinwazyjne i bezbolesne. Głowica aparatu oraz skóra dziecka posmarowane są specjalnym żelem, który ułatwia przepływ fal. 

Podczas badania specjalista w czasie rzeczywistym ogląda struktury. Po skończonym badaniu lekarz przekazuje rodzicom wynik.  Warto podkreślić, że badanie jakim jest USG przezciemieniowe wykonywane jest u dzieci, u których ciemiączko nie zdążyło jeszcze skostnieć.

USG ciemiączka - po co je wykonywać?

Badanie jakim jest USG ciemiączka pozwala ocenić struktury oraz zidentyfikować ewentualne zaburzenia w obrębie ciemiączka. USG ciemiączka pozwala wykryć wodogłowie, krwiaki i urazy, infekcje, wrodzone wady mózgu oraz ocenić wzrost i rozwój mózgu. 

USG ciemiączka pozwala zdiagnozować wady rozwojowe, niedotlenienie oraz ocenić cały ośrodkowy układ nerwowy. Badanie to pozwala postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednią terapię jeżeli to konieczne. 

Inne najczęściej wykonywane badania USG u dzieci to m.in.:

USG przezciemiączkowe u noworodków i niemowląt - do jakiego wieku wykonuje się to badanie?

USG przezciemiączkowe u noworodków i niemowląt można przeprowadzać do momentu, w którym ciemiączko jeszcze nie jest skostniałe. Warto zauważyć, że ciemiączko jest elastycznym obszarem w czaszce niemowląt. 

USG ciemiączka wykonywane jest u noworodków rutynowo w ciągu pierwszych dni życia. Badanie to jest szczególnie ważne w przypadku wcześniaków lub dzieci, które wykazują cechy wad wrodzonych. USG ciemiączka wykonywane jest również u niemowląt do 12-18 miesiąca życia.

USG głowy niemowlaka - czy to bezpieczne?

USG dziecięce, w tym USG głowy niemowlaka to bezpieczne badania przeprowadzane ze szczególną dokładnością. USG głowy niemowlaka to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które nie wpływa na funkcjonowanie organizmu dziecka. 

USG głowy niemowlaka wykonywane jest w celu wykluczenia lub potwierdzenia rozwoju wad wrodzonych lub innych nieprawidłowości. Szybka diagnostyka i wykrycie choroby we wczesnym stadium pozwala wdrożyć odpowiednie leczenie. 

USG głowy noworodka - przeciwwskazania do badania

USG głowy noworodka nie można wykonywać zawsze. Przeciwwskazaniem do wykonania USG głowy noworodka jest m.in. zamknięte ciemiączko, infekcja lub uszkodzenie skóry, konieczność natychmiastowej interwencji medycznej oraz zbyt częste wykonywanie badania. 

Należy pamiętać, że przeciwwskazania lekarz ocenia indywidualnie. Niepokojące objawy zawsze należy skonsultować ze specjalistą.

USG przezciemieniowe Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top