MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG tarczycy u dzieci Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG tarczycy dziecka w MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl
USG tarczycy u dziecka Warszawa Ursus
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl

USG tarczycy u dzieci - gdzie wykonać badanie dziecku?

Zastanawiasz się w jakim miejscu wykonać USG tarczycy u dzieci? Nasze Centrum Medyczne Ursus dba o zdrowie swoich pacjentów już od najmłodszych dni życia. Zatrudnieni w naszej placówce specjaliści to profesjonaliści, dla których dobro i zdrowie pacjenta są najważniejsze. 

USG tarczycy u dzieci w naszej placówce zostanie przeprowadzone dokładnie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

USG tarczycy u dziecka Ursus - jak przygotować dziecko do USG tarczycy?

USG dziecięce to bezinwazyjne badanie, które nie wpływa na funkcjonowanie organizmu pacjenta. USG tarczycy u dziecka Ursus nie wymaga specjalnego przygotowania się pacjenta do badania. 

Warto jednak pamiętać o tym, aby szykując się na USG tarczycy u dziecka Ursus ubrać dziecko w wygodną odzież, które nie zasłania szyi i dekoltu. Dzięki temu badanie będzie komfortowe dla dziecka. USG tarczycy u dziecka Ursus przebiega w przyjaznej atmosferze. 

USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus - jak przygotować dziecko do USG przezciemiączkowego?

Należy podkreślić, że USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus nie wymaga specjalnego przygotowywania dziecka do badania. Ważne jest jednak, aby dziecko było nakarmione przed wizytą. Sprawi to, że mały pacjent będzie spokojniejszy. 

Należy pamiętać również o tym, aby zapewnić dziecku komfort. Dziecko powinno być ubrane adekwatnie do pogody oraz mieć czystą pieluchę. Kojący dotyk rodzica korzystnie wpływa na dziecko. Dodatkowo można zabrać ze sobą ulubiony koc, zabawkę lub pieluchę dziecka. Wszystko to pozytywnie wpłynie na samopoczucie dziecka podczas badanie jakim jest USG przezciemiączkowe Warszawa Ursus. 

USG tarczycy dziecka Warszawa Ursus - wskazania do wykonania badania

USG tarczycy dziecka Warszawa Ursus warto wykonać wtedy, gdy zaobserwujemy u dziecka niepokojące objawy. USG tarczycy u dzieci – wskazania do wykonania badania to: 

 • nieprawidłowy wynik badań hormonalnych, głównie stężenia TSH, T3,T4 oraz przeciwciał anty-TPO i anty-TG,
 • przypadki chorób tarczycy w rodzinie,
 • objawy niedoczynności tarczycy tj. sucha skóra, wzrost masy ciała, zaparcia, ciągłe zmęczenie i senność,
 • objawy nadczynności tarczycy tj. nadpobudliwość, spadek masy ciała, ciągły głód, szybka akcja serca, wytrzeszcz oczu,
 • choroby autoimmunologiczne tarczycy, 
 • wypadanie włosów,
 • powiększenie tarczycy. 

USG tarczycy dzieci Warszawa - przebieg badania USG tarczycy u dzieci

Warto jeszcze raz podkreślić, że USG tarczycy dzieci Warszawa to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które nie wpływa na funkcjonowanie organizmu dziecka. USG tarczycy dzieci Warszawa jest badaniem całkowicie bezpiecznym, które nie wywołuje dyskomfortu. 

Badanie to wykonywane jest w pozycji leżącej. Specjalista nakłada specjalny żel na głowicę aparatu ultrasonograficznego i skórę, a następnie przykłada głowicę do skóry w badanym obszarze. Specjalista delikatnie przesuwa głowicę po ciele. W czasie rzeczywistym na ekranie monitora wyświetlany jest obraz tkanek i narządów wewnętrznych.

Inne najczęściej wykonywane badania USG u dzieci to m.in.:

Badanie ultrasonograficzne tarczycy u dziecka - co obejmuje badanie?

Badanie ultrasonograficzne tarczycy u dziecka pozwala sprawdzić funkcjonowanie tego gruczołu. Badanie jakim jest USG dziecięce obrazuje m.in. wymiary tarczycy, kształt gruczołu, objętość tarczycy i przytarczyc, wady budowy tarczycy, zwapnienia, torbiele, guzki oraz unaczynienie tarczycy. 

Badanie to jest bardzo ważne w zdiagnozowaniu niedoczynności i nadczynności tarczycy. Szybka diagnostyka pozwala postawić dobrą diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. 

USG tarczycy u dziecka i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top