MILMEDICA

Logo MILMEDICA Centrum Medyczne - przychodnia Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG układu moczowego dziecka Warszawa Ursus

MILMEDICA Centrum Medyczne

USG układu moczowego u dziecka W MILMEDICA

MILMEDICA Centrum Medyczne Ursus to placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Szczególnie ważna jest dla nas idea dbania o zdrowie Pacjentów oraz tworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy. Centrum Medyczne Ursus to miejsce, które oparte jest na bliskich nam wartościach. To miejsce, które pozwala podnieść standard opieki medycznej. 

Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl
USG układu moczowego u dziecka Ursus
 • Dostępność 7 dni w tygodniu, także w soboty i niedziele
 • Możliwość umówienia wizyty do lekarza tego samego dnia
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych
 • Wysoko wykwalifikowana kadra lekarska
 • Nowoczesny sprzęt USG
Małgorzata Słowik - ZnanyLekarz.pl

USG układu moczowego dziecka - gdzie wykonać badanie?

Szukasz najlepszego specjalisty, który wykonuje USG układu moczowego dziecka? Nasze Centrum Medyczne Ursus to miejsce, w którym możesz wykonać profesjonalne USG dziecięce. Zatrudnieni w naszej placówce specjaliści to eksperci w swojej dziedzinie, dla których zdrowie pacjentów jest najważniejsze. 

USG układu moczowego dziecka to nieinwazyjne i bezbolesne badanie. To całkowicie bezpieczne badanie, które nie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

USG układu moczowego u dziecka Ursus - jak przygotować dziecko do USG układu moczowego?

USG układu moczowego u dziecka Ursus nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Należy jednak pamiętać o tym, że dziecko powinno zgłosić się na badania z pełnym pęcherzem. Mały pacjent przed badaniem powinien wypić wodę. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że pacjent powinien być na czczo. 

USG układu moczowego u dziecka Ursus wykonywane jest zwykle w pozycji leżącej. Badanie jest całkowicie bezbolesne dla dziecka i nie sprawia dyskomfortu.

USG układu moczowego dziecka Warszawa - kiedy wykonać badanie USG układu moczowego u dziecka?

Zastanawiasz się kiedy należy wykonać badanie USG układu moczowego dziecka Warszawa? Badanie to można wykonywać zarówno u niemowląt jak i starszych dzieci. USG układu moczowego dziecka najczęściej wykonuje się wtedy, gdy:

 • dziecko ma nawracające zakażenia układu moczowego,
 • dziecko posiada wady wrodzone układu moczowego,
 • dziecko posiada zapalenie nerek,
 • dziecko cierpi na niewydolność nerek,
 • dziecko doświadczyło urazów brzucha lub okolicy lędźwiowej. 

USG układu moczowego u dzieci Warszawa Ursus - jak przebiega USG układu moczowego u dziecka?

USG układu moczowego u dzieci Warszawa Ursus wykonywane jest zwykle w pozycji leżącej. Specjalista na skórę pacjenta oraz głowicę aparatu ultrasonograficznego nakłada specjalny żel. Następnie specjalista przykłada głowicę aparatu do skóry pacjenta a następnie delikatnie ją przesuwa po ciele. 

Dzięki temu, lekarz w czasie rzeczywistym może obserwować kolejne tkanki i narządy i ocenić i strukturę, budowę i wielkość. W przypadku wykrycia nieprawidłowości podejmowane są odpowiednie kroki. 

USG układu moczowego dla dziecka - co można ocenić za pomocą tego badania?

USG układu moczowego dla dziecka pozwala ocenić funkcjonowanie oraz budowę układu moczowego. Wykonanie USG układu moczowego dziecka pozwala ocenić pracę narządów takich jak nerki, nadnercza, pęcherz moczowy i moczowody.

Warto wykonywać badanie to w chwili, gdy widzimy niepokojące objawy u swojego dziecka oraz profilaktycznie. Wczesne zdiagnozowanie nieprawidłowości pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia. 

Inne najczęściej wykonywane badania USG u dzieci to m.in.:

Badanie USG układu moczowego u dziecka - czy jest bezpieczne?

Badanie USG układu moczowego u dziecka oraz inne USG dziecięce wykonać warto zawsze w momencie, gdy zaobserwujemy u dziecka niepokojące objawy. Badanie to jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne dla dziecka. 

Dzięki badaniu, lekarz może postawić trafną diagnozę i wdrożyć dedykowane leczenie jeżeli jest to niezbędne.  Badanie USG układu moczowego u dziecka pozwala też wykluczyć choroby.

USG układu moczowego dziecka Ursus i inne specjalizacje naszego Centrum Medycznego MILMEDICA

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną i najwyższą jakość usług, Centrum medyczne Ursus zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, aby zadbać o zdrowie naszych pacjentów.

 • Pediatria – Opieka medyczna dla dzieci, kontrola prawidłowości i zaburzeń rozwoju dziecka.
 • Medycyna rodzinna – Opieka nad całą rodziną, kompleksowe badania, diagnostyka, profilaktyka, leczenie chorób oraz koordynacja procesu leczenia.
 • Ginekologia – Profilaktyka, diagnostyka i leczenie schorzeń ginekologicznych, a także kompleksowa opieka nad kobietami w okresie ciąży.
 • Endokrynologia – Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń hormonalnych takich jak: cukrzyca, choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych.
 • Radiologia – Diagnostyka na podstawie obrazu ciała człowieka, pozwalająca na szybkie wykrycie chorób oraz znalezienie miejsca urazu.
 • Psychologia dziecięca –  Diagnozowanie, pomoc oraz wsparcie dzieci i młodzieży, którzy doświadczają problemów i kryzysów emocjonalnych.
 • Logopedia – Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, głosu i połykania.
 • Dietetyka –Profesjonalne porady dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
 • Badania diagnostyczne – Diagnostyka  umożliwiająca wczesne wykrycie stanów zapalnych czy innych schorzeń i nieprawidłowości.
 • EKG – Badanie serca.
 • Pulmonologia dziecięca – Diagnostyka  chorób układu oddechowego u dzieci, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza.
 • Internista – Diagnostyka i leczenie oraz profilaktyka chorób układu wewnętrznego takich jak: astma oskrzelowa, zapalenie płuc i oskrzeli 
 • Gastrologia dziecięca – Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: nawracający ból brzucha, wzdęcia.
MILMEDICA Centrum Medyczne
kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT
GODZINY OTWARCIA

MILMEDICA Centrum Medyczne

kontakt

Zadzwoń, aby umówić wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje. Nasz zespół zapewnia pełne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, dostosowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy.

kONTAKT

GODZINY OTWARCIA

Badania krwi w MILMEDICA
20% taniej!

Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w Warszawie!

 1. Przyjdź do nas i odbierz skierowanie na badanie.
 2. Zapłać u nas 20% taniej niż w innych punktach.
 3. Wykonaj badanie krwi w dowolnym punkcie diagnostycznym w Warszawie.
Scroll to Top